top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תliad elimelech

המדריך לבחירת האוכל באירוע

עודכן: 3 במאי 2022

אירוע עסקי או אירוע פרטי, בשניהם כאחד ישנם כמה מרכיבים שבלעדיהם האירוע לא יראה אותו הדבר. נתחיל בקביעת קהל היעד של האירוע, האם מדובר באנשי עסקים או אולי עובדי החברה? אם החלטתם לערוך אירוע פרטי, האם מדובר באירוע משפחתי או חברי? מה הם טווחי גילאי האורחים שיוזמנו לאירוע וכו.


כאשר נושא זה נסגר מבחינתכם אפשר לעבור לשלב הבא, בחירת הלוקיישן לעריכת האירוע עצמו. התאימו אותו לטווחי הגיל של קהל היעד שלכם. כמו גם, אל תקלו ראש בבחירת עיצוב המקום, הדיג'יי, השתיה והאלכוהול ובראש ובראשונה- האוכל! האוכל הוא המרכיב שיכול להפוך את האירוע שלכם ממוצלח שייזכר לחיוב לכזה שאנשים רק ירצו לשכוח.


קייטרינג חלבי לאירועים

ברמת העיקרון על מארגני האירוע להחליט על קונספט המזון אותו יגישו לאורחיהם. בדרך כלל נהוג יותר להגיש מזון בשרי באירועי ערב פרטיים ואילו מדובר באירועי חברה, לרוב ייבחרו סוגי המזון החלביים. בין יתר השיקולים ניתן למנות את השיקול הכלכלי לבחירת המזון אותו יגישו באירוע שלכם, כראוי, מזון בשרי יהיה יקר יותר מאשר הזמנת קייטרינג חלבי. אם החלטתם להגיש מזון חלבי, גם כאן קיימות מס' אפשרויות שתעמודנה לרשותכם: בחיפוש קל באינטרנט, תוכלו למצוא מגוון רחב של חברות קייטרינג חלבי לאירועים. הדבר המבדל העיקרי בין חברות הקייטרינג לבין מגשי האירוח החלביים כדוגמא (מלבד המחיר) הוא צורת ההגשה. חברות הקייטרינג בדרך כלל יעסיקו צוות עובדים אשר ידאג לארגון, סדר, הגשה אסתטית ואף פינוי הצלחות הריקות. לעיים אף חברות אלו יציעו אפשרות של בר קפה אשר יתופעל ע"י אחד מעובדי החברה. במידה ותחליטו להזמין מגשי אירוח חלביים, הדבר אפשרי ולעיתים אף טעים מאוד ואסתטי אך יגיע ללא אנשי צוות (מגש אירוח פשוטו כמשמעו).


קייטרינג טבעוני

בשנים האחרונות עולה יותר ויותר המודעות לאורח חיים צמחוני וטבעוני וכיוצא בזה גם ענף האירועים נקשר בנושא. לרוב, מארגני האירועים ירצו לקלוע לטעמם של כל אורחיהם אותם הם יזמינו לשמוח בשמחתם. על כן, יש לקחת בחשבון גם את פלח האוכלוסייה הנ"ל שהולך וגדל מיום ליום. בקייטרינג כמו בקייטרינג, החברה תציע לכם את שירותי עובדי החברה, סידור אסתטי, איסוף הכלים הריקים ועוד וכל זאת תוך שמירה על כללי הבישול וההגשה הטבעוניים. קייטרינג טבעוני יהיה הפתרון המושלם עבורכם במידה ויש לכם חתך אוכלוסייה לא קטן שחי על פי אורח חיים זה.


בר קפה לאירועים

החלק המתוק של האירוע שלכם. במרית מהמקומות המקיימים בשטחן אירועים פרטיים, נהוג להציע כחלק מהחבילה הבסיסית בר קפה וקינוחים אולם יהיו כאלה שיעדיפו לעשות זאת בנפרד ולמצוא ספק שיספק את השירותים הללו. כמו כל דבר באירוע שלכם גם את זה ניתן להפוך לאטרקציה של ממש. כיום, תוכלו למצוא מגוון של רכבי אספנות שעברו שיפוץ מסוים ומשומשים כיום בתור בר אלכוהול או אפילו בר קפה ומתוקים. הדברים הללו אינם נחשבים לזולים ויש כאלו שיתפסו זאת כמותרות אך דבר אחד בטוח, אטרקציה זו עשויה להוסיף שואו לאירוע שלכם ולהפוך אותו לזכיר לזמן רב.


הפקת האירוע עצמו

להפיק אירוע בין אם מדובר לעסקי או פרטי, מצריך זמ רב, מסע שלם של בירורים והחלטות. יהיו כאלה שיעדיפו להעביר את המושחות לאדם שזה הוא המקצוע שלו- מפיק האירועים. מפיקי האירועים יצטרכו לשבת עם בעלי האירוע לצורך קבלת תמונה כוללת של נושא האירוע, מטרתו, כיוון עיצובי, טעם מוזיקלי וקביעת קהלי היעד. בדרך כלל, מפיק האירועים יעבוד עם צוות ספקים אותו הוא מכיר ועובד איתו לאורך זמן כך שכל הדברים הללו יתנהלו בצורה מסודרת ואמינה. אנו ממליצים לערוך סקר שוק ולבקש לראות תיק עבודות של המפיק אותו אתם בוחרים בשביל האירוע שלכם. שימו לב לכימיה שנוצרת ביניכם כי הדבר לא פחות חשוב- זה הוא אדם שעליו תצטרכו לסמוך ביום המיוחד שלכם. בנוסף, מפיק האירוע יידע לנהל את האירוע החל משלב סגירת הספקי, הקמות ותפעול האירוע בפועל.


צלם אירועים

אם אנחנו כבר עוסקים בתחום האירועים, איך אפשר להעביר אירוע ללא תיעוד? כשאתם בוחרים את הצלם שילווה אתכם ביום המיוחד שלכם, וודאו כי הכימיה ביניכם נכונה וטובה. בנוסף, שימו לב לנושא ולקונספט האירוע, במידה ומדובר באירוע עסקי אולי תרצו להוסיף מזכרת נחמדה לעובדים (מגנטים מעוצבים או אפילו בלוק עץ עם תמונה של העובד). גם כאן, אנו נמליץ לערוך מחקר שוק ולאחר מכן לבקש לראות תיק עבודות. בנוסף, וודאו לוחות זמנים מול הצלם, טווחי שעות עבודה, תוך כמה זמן יגיעו אליכם התמונות לאחר האירוע והאם ריטוש ועיצוב כלול במחיר. אטרקציה חדשה נכנסה לענף האירועים בתחום הצילום ששווה לשים לב אליה והיא מצלמה מסתובבת 360ממעלות סביב אזור מגודר בגדר אדומה המראה על יוקרתיות, המזכרת יוצאת כסרטון קצר עם אפקט זוהר המראה על אירוע מושקע ויוקרתי.


כמו גם, ניתן למנות מזון הנחשב למזון "עילית" כמו מגשי סושי, עץ שענפיו משמשים כמשטחי הגשה לפירות החתוכים בצורות יפות ומסודרות, סושי מתוק ועוד... למען האמת, כל מזון המצולחת בצורה אסתטית על הצלחת ייחשב ליוקרתי ועשיר יותר. אז כפי שכבר הבנו, אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל אירוע הוא האוכל שמוגש לאורחים ועל כן יש לשקול בכובד ראש ולבחור אותו בקפידה. טרם בחירת האוכל, היסגרו על קונספט, קהל היעד, כמויות ומקום שבו יערך האירוע שלכם. במידה ומדובר באירוע המיועד לאוכלוסייה בגילאים צעירים יותר, תוכלו לשקול הבאת דוכני מזון המותאמים לקהל האורחים (צמר גפן מתוק, נקניקיה בלחמנייה וכו..) במידה ואתם מתכנני אירוע פרטי יוקרתי ו/או עסקי, שיקלו לסגור ספק שיידע לתת מענה לחתך אוכלוסייה מסוג זה.

22 צפיות0 תגובות

Comentários


bottom of page